Szkolenia BHP

 

Obowiązek przeszkolenia wszystkich pracowników w zakresie bhp narzuca ustawa Kodeks pracy. Jest  to jeden z najczęściej kontrolowanych tematów przez inspektorów Państwowej Inspekcji Pracy. Szkolenie wstępne bhp musi odbyć każdy pracownik w pierwszym dniu zatrudnienia. Składa się ono z instruktażu ogólnego, który przeprowadza specjalista bhp i instruktażu stanowiskowego, który przeprowadza bezpośredni przełożony pracownika posiadający aktualne szkolenie okresowe bhp dla kadry kierowniczej. Szkolenie wstępne jest ważne przez rok, a w przypadku pracowników zatrudnianych na stanowiskach kierowniczych przez pół roku. Przed upływem tych okresów pracownicy muszą zostać poddani szkoleniom okresowym bhp, do przeprowadzania których uprawnione są firmy prowadzące zarejestrowaną działalność szkoleniową w zakresie bhp. Szkolenia okresowe bhp są ważne przez trzy  lata dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych (jeden rok gdy pracują w warunkach szczególnie niebezpiecznych np. w branży budowlanej lub produkcyjnej) i pięć lat dla pracowników administracyjno-biurowych, inżynieryjno-technicznych oraz zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych. Pracodawcy ze względu np. na skalę zagrożeń, na które są narażeni pracownicy przez nich zatrudniani mogą wewnątrzfimowymi regulacjami skrócić okresy ważności tych szkoleń aby obniżyć prawdopodobieństwo wystąpienia wypadków przy pracy.

szkolenia bhp

Lokalizacja

Sławomir Łabieniec.
ul. Widok 1/20
50-052 Wrocław
Tel.
    +48 607 690 630
    +48 609 992 440
    +48 71 318 18 10
E-mail:
         Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.